ساختن چرم برای پوشاک

چرم در همه جا وجود دارد در کفش‌ها، کیف‌ها و چمدان‌های ما، کت‌های زمستانی و مبلمان شیک ما اما تأثیر آن در سطح جهانی دیده می‌شود. برای ساختن چرم برای پوشاک، لوازم خانگی و سایر اهداف، میلیاردها گاو هر سال ذبح می شوند. بخش دام که هم محصولات غذایی و هم چرم تولید می کند بزرگترین استفاده از زمین های کشاورزی در سراسر جهان است. چرای زمین و محصولات کشاورزی خوراک دام منجر به جنگل زدایی، حذف غرق های کربن حیاتی، تخریب اکوسیستم ها و آسیب رساندن به جوامع مجاور می شود. گاوها همچنین متان تولید می کنند: یک گاز گلخانه ای قوی که با تغییرات آب و هوایی مرتبط است.

پوست برداشت شده از گاو و سایر حیوانات از طریق یک فرآیند سه مرحله ای انجام می شود: آماده سازی، دباغی و پوسته پوسته شدن (و گاهی اوقات نیز تکمیل). دباغی چرم را انعطاف‌پذیر می‌کند و مو، چربی و گوشت را از بین می‌برد و در حین کراست کردن، مواد با استفاده از مواد شیمیایی و ماشین آلات نازک، خشک، نرم و رنگ می‌شوند.قیمت فرش ماشینی مشهد

زباله‌های حاصل از این فرآیندها مملو از مواد شیمیایی سرطانزا هستند مانند کروم، فلز سنگینی که در دباغی استفاده می‌شود و اغلب به آبراه‌های کشورهایی مانند هند، چین و بنگلادش که قوانین حفاظت از محیط‌ زیست قوی ندارند، ریخته می‌شوند.

هم آزارهای حیوانات و هم انسان در این صنعت رایج است. طبق گزارش Gizmodo، دباغ‌خانه‌ها به دلیل شرایط خطرناک و ماشین آلات و همچنین قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی سرطانزا شناخته شده‌اند. در حالی که چرم سنتی وگان ظلم به حیوانات را از معادله حذف می کند، معمولا با پلی اورتان، پی وی سی، و سایر مواد پلاستیکی و مصنوعی که حاوی فتالات های مختل کننده هورمون هستند، ساخته می شود و در نهایت میکروپلاستیک هایی ایجاد می کند که در اقیانوس ها، محیط های طبیعی و حتی بدن خود ما ختم می شود.قیمت فرش دستبافت 6 متری

با این حال، صنعت در حال تغییر است و نوآوری‌ها در چرم فراوان است و برخی از مواد مورد استفاده ممکن است شما را شگفت‌زده کند.

 • منابع:
  1. The future of leather: How pineapple leaves, cacti, and mycelium are revolutionizing the industry
 • تبلیغات: 
  1. خلاقیت فرش
  2. کدام خرما بازار جهانی را تسخیر می کند؟
  3. چه کسانی نباید خرما بخورند؟
  4. شلواری که سبب کشته شدن دختر جوان شده است!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.